Najpiękniejsze albumy, atlasy i książki o motylach


Lista pozycji książek i atlasów o motylach

Najciekawsze atlasy i książki o motylach. Bogato ilustrowane atlasy, opisy gatunków, mapy występowania, środowiska życia. Książki dla entomologów jak i dla hobbystów i kolekcjonerów do rozpoznawania gatunków owadów.


Motyle

Autor: Paul Smart

Wydawnictwo: Muza
Rok wydania Warszawa 1993

Atlas motyli dziennych i nocnych. Kilka tysięcy zdjęć motyli w naturalnym rozmiarze z całego świata. Jest to z pewnością najobszerniejszy atlas motyli wydany w Polsce. Książka opisuje historię zbierania motyli, metody hodowli, cechy i zachowania wybranych motyli. Całość jest uporządkowana rodzinami co sprawia łatwość w wyszukiwaniu okazów. Ceny książki na allegro dochodzą do 260 zł.

Motyle

Autor: David Carter

Wydawnictwo: Wiedza i Życie
Rok wydania Warszawa 1993

Książka z serii Kolekcjoner. Zawiera dokładny i szczegółowy opis ponad 500 gatunków motyli z całego świata. Przy fotografiach precyzyjne określone właściwości i cech charakterystycznych a także szczegóły życia różnych gatunków motyli.

Motyle Świata, paziowate – papilionidae

Autorzy: Krzysztof Fiołek, Janusz Masłowski

Wydawnictwo: Koliber
Rok wydania 2010

Album z serii o motylach świata. Opisano w nim wszystkie z blisko 600 gatunków rodziny paziowatych, a przy każdym z nich zamieszczono mapkę występowania. W drugiej części na 145 barwnych tablicach przedstawiono wizerunki ponad 800 okazów motyli tej rodziny, z których wiele można zaliczyć do najpiękniejszych owadów świata.

Motyle dzienne

Autor: Tristan Lafranchis

Wydawnictwo: Multico
Rok wydania 2007

Przewodnik do rozpoznawania motyli dziennych Europy. Opis gatunków wraz ze szczegółowymi opisami, ilustracjami oraz mapkami występowania. 1300 zdjęć kolorowych motyli.

Motyle i ćmy

Autor: Nicholas Hammond

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania 2007

Opis 125 gatunków motyli dziennych i nocnych występujących na terenie Polski i Europy. Podręcznik do rozpoznawania motyli i ciem. Opis środowiska życia, upodobania żywieniowe oraz nietypowe zwyczaje i zachowania gatunków.

Atlas Motyli

Autor: Heiko Bellmann

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania 2009

Przewodnik po najbardziej znanych motylach dziennych i nocnych zamieszkujących Europę. Opis środowiska życia motyli i ich rola w przyrodzie.